ANUNȚ IMPORTANT PENTRU TOTI ȘOFERII!

În urma unei informări emise de autoritățile bulgare din cadrul Direcției Regionale a Poliției de Frontieră Ruse, vă comunicăm următoarele:

Din data de 01.02.2017 au intrat în vigoare modificările la legea privind circulația pe drumurile publice.

Conform modificărilor, mijloacele de transport care intră în Bulgaria și trec prin P.T.F. își pot continua călătoria numai după ce efectuează plata taxei pentru drumuri, conform categoriei din care fac parte, la unitatea specială din cadrul Agenției Vamale, situată în punctul de trecere a frontierei.

Până la momentul actual, pe sensul de intrare în țară, Agenția vamală a înființat pentru plata taxei de drumuri următoarele unități:

– P.T.F Vidin – ”Podul Dunării” – o unitate

– P.T.F. Ruse – ”Podul Dunării ” – două unități

– P.T.F. Silistra – o unitate

– P.T.F. Kardam – o unitate

– P.T.F. Duran Kulak – o unitate

Ultima modificare: 02.02.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ÎN PRIMĂVARĂ VA FI DAT ORDINUL DE ÎNCEPERE PENTRU CELE 22 DE LOCUINȚE DESTINATE SPECIALIȘTILOR DIN SĂNĂTATE